Liyang Paper Products Co., Ltd.

Вести

Home > Вести > Копродукции за пакување на Лијанг се фокусира на Светскиот куп: Бразил, Белгија Аванс за да стигне до четврт-финалето

2023-07-03

Белгија против Јапонија 3: 2

РОСТОВ-ДОН-Белгија во понеделникот вечер организираше кам-бек на Ростов Арената кога два гола влегоа зад Јапонија, запечатувајќи ја победата со голот на последниот Гасп, кој ги испрати до последните осум.

Јапонија, која водеше повеќе од 20 минути, беше упорна и отиде многу блиску до правење историја победувајќи ја својата прва игра со нокаут на Светскиот куп.

Ова е прв пат тимот кој заостанува со 2-0 го освои последниот 16 судир од 1970 година, со две замени го зачуваа најплодниот тим во групна фаза.

Целта беше јасна и процесот течно. Голманот на Белгија Тибаут Куртоа ја фрли топката кон Кевин де Брујн, кој се спушти до јапонскиот половина пред да помине во Томас Меуниер од десната страна. Дефанзивецот од Париз Сен Germермен испрати низок крст. Ромелу Лукаку се мачеше додека Накер Чадли ја продуцираше топката.

Кога луѓето почувствуваа штета за Мис, дојде вистинскиот израмнувач. Капитенот Еден Хазард кој има постигнато два гола во претходните натпревари ја исече топката на Фелаини, кој удобно возеше во заглавието. [Фото/Ксинхуа]

Целта привлече глувости од повеќе од 41.400 гледачи, а потоа завршниот свиреж сигнализираше крај на интензивниот натпревар.

Чадли беше повикан од клупата по ударот на еден час заедно со играчот од средниот ред на Мануан Фелаини.

Јапонците го презедоа водството брзо по почетокот на второто полувреме како резултат на контранапад.

Дефанзивецот на Тотенхем, Јан Вертонхен, не успеа да блокира пас од далечината до Генки Харагучи, кој ја возеше топката во долниот агол.

Единствената преостаната азиска екипа наскоро ја удвои предноста четири минути подоцна, Шинџи Кагава, играч од средниот ред во Борусија Дортмунд, ја достави топката до Такаши Инуи, при што вториот ја влече во далечниот агол од околу 20 метри.

Омелу Лукаку се мачеше додека Накер Чадли ја искористи топката. [Фото/Ксинхуа]

Тие скоро имаа трета цел пред замените од Белгија, што беше расчистено од Куртоа одблизу.

Црвените ѓаволи за момент изгледаа шамболични, но откупиот на Вертонхен уште еднаш ја возвраќа надежта во 69 -та минута. Од лево од кутијата, тој кимна со топката, гледајќи како лета покрај голманот Еиџи Кавашима во далечниот горниот агол.

Воодушевените Белгијци ги искористија своите напори. Четири минути подоцна, тие шутираа над барот.

Како што минуваше времето, тие прераснаа во игра.

Чадли, примајќи од Меуниер, се обидел со уште еден заглавје, додека следеше Лукаку, принудувајќи го Кавашима во двоен зачувување.

Јапонците промашија потенцијален финиш во време на стопирање, паѓачки удар од Кеисуке Хонда оддалечено повеќе од 36 метри. Кортоис направи храбра заштеда.

Сепак, неколку минути подоцна, Белгија докажа дека тие сè уште се без пораз на сите нивни игри, заедно со Хрватска и Уругвај.

Шинџи Кагава, играч од средниот ред во Борусија Дортмунд, ја достави топката до Такаши Инуи, при што вториот ја влече во далечниот агол од околу 20 метри. [Фото/Ксинхуа]

Никој не беше во можност да го сруши ќор -сокакот во првото полувреме, иако и двајцата имаа многу добри шанси.

Јапонците го имаа својот прв шут веднаш по воведниот свиреж од Кагава.

Тогаш Белгијците презедоа привремена контрола врз темпото. Следејќи го отклонетиот удар на Аксел Витсел во 16 -та минута, дојде агол. Хазард го возеше на средина, но силната одбрана на Јапонците го принуди да се откаже.

Дојде голема шанса пред получасовната марка, кога Лукаку, кој постигна 17 на последните 11 натпревари, доби крст од Дрис Мертенс од десната страна. Но, тој падна. Мрежата, за неколку секунди, беше неограничена, но никој не успеа да ја испрати топката.

Иако Белгија разнесе неколку шанси, тие стигнаа до четвртфиналето по трет пат и ќе се соочат со Бразил кој штотуку го победи Мексико.

Бразил против Мексико 2: 0

Бразил Нејмар, врвот, слави со тимскиот колега Паулињо, откако го постигна воведниот гол на неговата страна за време на натпреварот од 16 коло помеѓу Бразил и Мексико на Светскиот куп во фудбалот во 2018 година во арената Самара, во Самара, Русија, на 2 јули (Фото/ИЦ )

Самара, Русија-Нејмар и Фирмино беа на мета, бидејќи Бразил го совлада Мексико со 2: 0 на нивниот Светски куп последните 16 судири во понеделникот за да заработат четвртфинале против Белгија или Јапонија.

Нејмар од Бразил го постигна голот 1-0 за време на натпреварот на Светскиот куп на ФИФА од 16 натпревари помеѓу Бразил и Мексико. (Фото/ИЦ)

По отвореното, но голово прво полувреме во жешки услови, фаворитите за турнири Бразил се пробија во 51 -та минута кога бек на Нејмар го испрати Вилијан Клир од лево и напаѓачот на Starвездите беше на рака да се лизне за да стигне до нискиот повратен крст на неговиот тим.

Роберто Фирмино од Бразил слави постигнувајќи гол да го направи 2-0 со неговите соиграчи и менаџерот Тит. (Фото/ИЦ)

Импресивниот голман Гилермо Очоа го задржа Мексико во контакт со добри заштеди од Нејмар, Габриел Исус и Паулињо, но иако централноамериканците работеа неуморно и покажаа вистинска подготвеност за напад, тие се бореа да создадат какви било јасни шанси, бидејќи нивното проклетство во втор круг ги погоди.

Нејмар потоа го постави Фирмино за вториот гол две минути од време кога Мексико излезе во последните 16 за седмиот последователен Светски куп.

Liyang Paper Products Co., Ltd е фабричка и трговска компанија лоцирана во Донггуан, Кина. Специјализирано за производство на пакување за хартија за подароци, како што се кутија за подароци, хартиена кутија, торба за хартија, печатење книги, тетратка, винска кутија, картонска винска кутија, кожна винска кутија, хартиена кутија за вино, винска кутија со лого, кутии за вино, кутија со црвено вино, кутија со црвено вино, кутија со црвено вино, кутија со црвено вино, кутија со црвено вино, кутија за црвено вино, Луксузна кутија за вино, пакување со винска кутија, сопствена картонска кутија за вино, кутија за подароци за винска хартија, итн.
Обичајната база на вашиот дизајн е добредојдена, слободно контактирајте го печатењето Лијанг со целосните детали.